Strona g³ówna Forum

Hobby >> Klinika początkującego technika

Pages: 1
zipek
Optymista (?)

Reged: 17/10/2004
Loc: Radom ;P
Garaż blaszak
      #762719 - 07/03/2007 18:53

Mam garaz blaszak , postawione toto bylo tak ze lo matko ale co sie dziwic mnie niebylo i tak sie postawilo ... do rzeczy

Dzieki "uprzejmosci" sasiadow garaz trzeba bedzie przeniesc 5 metrow w glab posesji

I tu pytanie , jak najlepiej i najtaniej utwardzic ziemie pod garazem , macie jakies doswiadczenia z blaszakami ?

teraz jest tak ze garaz zapadl sie 25 cm w ziemie bo tak go postawili w srodku rzucone sa plyty chodnikowe z odzysku
samochod nie moknie i taki stan utrzymalby sie jeszcze dlugo ale jak pisalem garaz jedzie w inne miejsce , przy okazj chcialem zrobic wszystko jak trzeba , bo juz poprawek nieplanuje
dociagne pradzik i w planach jest ocieplenie styropianem od srodka ..

--------------------
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Post Extras: Print Post   Remind Me!   Notify Moderator  
leoModerator
Porucznik Borewicz

Reged: 23/07/2004
Loc: niewielkie...
Re: Garaż blaszak [Re: zipek]
      #762814 - 07/03/2007 23:06

> I tu pytanie , jak najlepiej i najtaniej utwardzic ziemie pod garazem ,
> macie jakies doswiadczenia z blaszakami ?

Mam, bo mam...
Najlepiej byłoby położyć płyty betonowe, które stanowiłyby podłogę i zarazem podstawę pod konstrukcję (po prostu powierzchnia zajmowana przez nie powinna być trochę większa od wymairów zewnętrznych garażu). Nie muszą to być nowe płyty, mogą być używane, aby w dobrym stanie. Wada - bez jakiegoś dźwigu ciężko sobie poradzić (no, to jeszcze zależy od rodzaju płyt).
Druga wersja: popularna "trylinka" (np. z jakiegoś demontażu placu) - można samemu przewieźć (parę kursów tico ) i ułożyć. Garaż powinien stanąć na tej trylince, czyli podłogę układasz większą od wymiarów garażu.
Trzecia wersja (kosztowna): kostka brukowa.
Czwarta wersja - samemu wykonać wylewką betonową.
Przy wersji 3. i 4. warto byłoby chyba zaprosić robotnika budowlanego z "żabą" i zagęścić podłoże (dobrze byłoby zdjąć darń i podrzucić troszkę żwirem).
Płyty chodnikowe... nie bardzo, są za cienkie, będą z czasem pękać.
Takie rozwiązania przychodzą mi do głowy.
Pamiętaj, żeby całą konstrukcję umieścić wyżej niż poziom gruntu - nawet za cenę zafundowania sobie progu przy wjeździe.

> dociagne pradzik i w planach jest ocieplenie styropianem od srodka ..

Ocieplenie, styropian... hmm, w zimie zgoda, ale w lecie będzie jeszcze gorzej, niż masz teraz... Zauważ, że większość prac będziesz wykonywał w ciepłych porach roku. Jeśli w zimie będziesz musiał coś zrobić, użyjesz "farelki". Przemyśl to.
Zadbaj lepiej o dobrą wentylację.

--------------------
Miałeś PROBLEM?
Opisałeś go na FORUM?
Próbowano Ci POMÓC?
- - - - - - - - - - - - - - - - -
WRÓĆ do swego wątku i napisz o ROZWIĄZANIU - tak pomożesz innym.

zipek
Optymista (?)

Reged: 17/10/2004
Loc: Radom ;P
Re: Garaż blaszak [Re: leo]
      #762856 - 08/03/2007 08:44

> Mam, bo mam...
> Najlepiej byłoby położyć płyty betonowe, które stanowiłyby podłogę i zarazem podstawę pod
> konstrukcję (po prostu powierzchnia zajmowana przez nie powinna być trochę większa od
> wymairów zewnętrznych garażu). Nie muszą to być nowe płyty, mogą być używane, aby w dobrym
> stanie. Wada - bez jakiegoś dźwigu ciężko sobie poradzić (no, to jeszcze zależy od rodzaju
> płyt).

O tym myslalem tylko ze dzwig , ktorym jezdze ma za maly zasieg , zeby zrobic to z ulicy , a na wjazd na posesje niema mowy za waska brama

> Druga wersja: popularna "trylinka" (np. z jakiegoś demontażu placu) - można samemu przewieźć
> (parę kursów tico ) i ułożyć. Garaż powinien stanąć na tej trylince, czyli podłogę
> układasz większą od wymiarów garażu.

ciekawa koncepcja

> Trzecia wersja (kosztowna): kostka brukowa.

za drogo

> Czwarta wersja - samemu wykonać wylewką betonową.

Bedzie pekac , chyba zeby zrobic takzwana podloge na gruncie z izolacjami .... itd ale wtedy podejrzewam ze cena porownywalna z kostka

> Przy wersji 3. i 4. warto byłoby chyba zaprosić robotnika budowlanego z "żabą" i zagęścić
> podłoże (dobrze byłoby zdjąć darń i podrzucić troszkę żwirem).
> Płyty chodnikowe... nie bardzo, są za cienkie, będą z czasem pękać.
> Takie rozwiązania przychodzą mi do głowy.
> Pamiętaj, żeby całą konstrukcję umieścić wyżej niż poziom gruntu - nawet za cenę zafundowania
> sobie progu przy wjeździe.
> Ocieplenie, styropian... hmm, w zimie zgoda, ale w lecie będzie jeszcze gorzej, niż masz
> teraz... Zauważ, że większość prac będziesz wykonywał w ciepłych porach roku. Jeśli w
> zimie będziesz musiał coś zrobić, użyjesz "farelki". Przemyśl to.
> Zadbaj lepiej o dobrą wentylację.

Jesli idzie o prace w garazu to przy wymiarach 3x5 ciezko coskolwiek zrobic bo garaz sluzy dodatkowo jako sklad rowerow itp

z tym steropianem to przyszlosc i to daleka , jeszcze przemysle tymbardzioej ze nawet przy -30 szyby niezamarzaly

wentylacji jest sporo w blaszaku , niewiem czy tylko w moim czy we wszystkich , wieczorem foty ....

--------------------
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Pietya
Pasjonat

Reged: 15/01/2005
Loc: SMI
Re: Garaż blaszak [Re: zipek]
      #762941 - 08/03/2007 12:06

Wylewka w "ramie" z ceownika. Do ceownika dospawać ramę blaszaka lub przykręcić. Miejsce połączenia uszczelnić pianką budowlaną. Tak tylko myślę.

--------------------

fav135
Przyjaciel

Reged: 05/07/2004
Loc: Kraków - Polska :)
Re: Garaż blaszak [Re: leo]
      #768338 - 20/03/2007 08:34

> Ocieplenie, styropian... hmm, w zimie zgoda, ale w lecie
> będzie jeszcze gorzej, niż masz teraz... Zauważ,
> że większość prac będziesz wykonywał w ciepłych
> porach roku. Jeśli w zimie będziesz musiał coś
> zrobić, użyjesz "farelki". Przemyśl to.
> Zadbaj lepiej o dobrą wentylację.

Ale przecież styropian to tak na prawdę izolacja a nie ocieplenie. Sam styropian nie daje żadnego ciepła. On jedynie utrudnia przemieszczanie się ciepła do zimniejszego ośrodka, niezależnie czy to jest na zewnątrz czy wewnątrz izolowanego pomieszczenia.
Więc w lecie jeśli styropian byłby odpowiednio gruby i szczelny to nie przepuści gorącego powietrza do środka, no ale szczelnie to się nie da garażu zamknąć, bo przecież potrzeba świeżego powietrza. Niemniej jednak nie wydaje mi się żeby z powodu styropianu miałoby być w lecie bardziej gorąco w środku.

leoModerator
Porucznik Borewicz

Reged: 23/07/2004
Loc: niewielkie...
Re: Garaż blaszak [Re: fav135]
      #768657 - 20/03/2007 15:51

> Ale przecież styropian to tak na prawdę izolacja a nie ocieplenie. Sam
> styropian nie daje żadnego ciepła. On jedynie utrudnia przemieszczanie
> się ciepła do zimniejszego ośrodka, niezależnie czy to jest na zewnątrz
> czy wewnątrz izolowanego pomieszczenia.

Żle mnie zrozumiałeś. Oczywiście nie miałem na myśli tego, że styropian będzie grzał , zaś pisząc o "farelce" wskazywałem tylko na sposób ogrzania garażu w doraźnych sytuacjach i na krótki okres, t.j. na czas prac przy aucie itp. (czyli coby paluchi nie zmarźli ).

> Więc w lecie jeśli styropian byłby odpowiednio gruby i szczelny to nie
> przepuści gorącego powietrza do środka, no ale szczelnie to się nie da
> garażu zamknąć, bo przecież potrzeba świeżego powietrza.

Tak, wszystko to ładnie brzmi w teorii.
Poza tym nie piszesz dokładnie - jasna sprawa, że styropian nie przepuści powietrza (sama blacha powietrza też nie przepuści ). Styropian izoluje cieplnie, ale nie całkowicie i na stałe, tylko, że tak się wyrażę, spowalnia przenikanie ciepła. Garaż jednak będzie stał non-stop na dworze, a więc nie zależy nam raczej na spowolnieniu nagrzewania się ścian i dachu, skoro tak czy siak się one nagrzeją / oziębią (to tylko kwestia godziny lub dwóch). Bardziej chodzi o to, aby latem dało się przewietrzając wychłodzić szybko wnętrze garażu. Styropian, który zmagazynuje ciepło, zaraz po zamknięciu drzwi będzie je "oddawał" przez długi czas, skutkiem czego za moment znowu zrobi się gorąco i duszno.

> Niemniej
> jednak nie wydaje mi się żeby z powodu styropianu miałoby być w lecie
> bardziej gorąco w środku.

Bardziej gorąco może nie, ale bezwładność cieplna (tak chyba najlepiej to ująć) konstrukcji będzie o wiele większa, co - jak pisałem - spowolni proces schłodzenia wnętrza, a na tym nam zależy w lecie.

--------------------
Miałeś PROBLEM?
Opisałeś go na FORUM?
Próbowano Ci POMÓC?
- - - - - - - - - - - - - - - - -
WRÓĆ do swego wątku i napisz o ROZWIĄZANIU - tak pomożesz innym.

Pages: 1

Extra information
0 registered and 92215 anonymous users are browsing this forum.

Moderator:  leo 

Print Topic

Forum Permissions
      You cannot start new topics
      You cannot reply to topics
      HTML is disabled
      UBBCode is enabled

Rating:
Topic views: 10824

Rate this topic

Jump to