Strona g³ówna Forum

Motoryzacyjne >> Kącik Skoda

Pages: 1
zywiec515
Czytelnik

Reged: 08/11/2005
Loc: Debrzno
Sygnalizator niewyłączonych świateł -FAV
      #749302 - 05/02/2007 13:12

Witam Mam od jakiegoś czasu zamontowany brzęczek który informuje że mam nie wyłączone światła podczas otwierania drzwi. Denerwuje mnie jednak fakt brzęczenia ,gdy ktoś wysiada jedynie z samochodu na włączonym silniku. Chciałbym to podłączyć tak iż w momencie zgaszenia silnika i otwarcia drzwi przy włączonych światłach brzęczek zadziałał. Da się to jakoś w prosty sposób rozwiązać nie wykorzystująć układów do pomiaru napięcia czy czegośc podobnego?.

--------------------
Skoda Favorit 91r 1.3 Benzyna

Post Extras: Print Post   Remind Me!   Notify Moderator  
fav135Moderator
Przyjaciel

Reged: 05/07/2004
Loc: Kraków - Polska :)
Re: Sygnalizator niewyłączonych świateł -FAV [Re: zywiec515]
      #749306 - 05/02/2007 13:18

Np. podłączyć zasilanie brzęczyka przez styki przekaźnika, które są normalnie zwarte, ale do cewki przekaźnika jest podłączone napięcie zapłonu np ze stacyjki, więc przy włączonym zapłonie styki są rozwarte i brzęczyk nie działa.

zywiec515
Czytelnik

Reged: 08/11/2005
Loc: Debrzno
Re: Sygnalizator niewyłączonych świateł -FAV [Re: fav135]
      #749317 - 05/02/2007 13:44

> Np. podłączyć zasilanie brzęczyka przez styki przekaźnika, które są normalnie zwarte, ale do
> cewki przekaźnika jest podłączone napięcie zapłonu np ze stacyjki, więc przy włączonym
> zapłonie styki są rozwarte i brzęczyk nie działa.

No tak Że sam na to nie wpadłem :D Do tego przyda mi się to rozwiązanie do takiej pierdółki jak dioda mrugająca( Bedzie sie załączała dopiero po wyłączeniu zapłonu-taka imitacja alarmu dla złodzieji). Co prawda na taka diode to tylko pewnie blondynka by się nabrała ale co tam ;-) Ostatnio buchneli mi radio i tak mi przyszło do głowy żeby takie coś zamontować Hehe.
Dzięki i pozdrawiam

--------------------
Skoda Favorit 91r 1.3 Benzyna

tygrys763
Junior

Reged: 31/01/2007
Loc: Dąbrowa Górnicza
Re: Sygnalizator niewyłączonych świateł -FAV [Re: zywiec515]
      #749421 - 05/02/2007 18:12

> Witam Mam od jakiegoś czasu zamontowany brzęczek który informuje że mam nie wyłączone światła
> podczas otwierania drzwi. Denerwuje mnie jednak fakt brzęczenia ,gdy ktoś wysiada jedynie z
> samochodu na włączonym silniku. Chciałbym to podłączyć tak iż w momencie zgaszenia silnika
> i otwarcia drzwi przy włączonych światłach brzęczek zadziałał. Da się to jakoś w prosty
> sposób rozwiązać nie wykorzystująć układów do pomiaru napięcia czy czegośc podobnego?.

Przy zakupie brzęczka, oczywiście nowego w sklepie jest instrukcja jego podłączenia. Podłącza sięgo pod bezpieczniki oświetlenia zewnętrznego, czyli jeden przewód pod światła mijania, drugi pod światła drogowe, a trzeci bodajże pod włącznik oświetlenia wewnętrznego. A wszystkie połączenia dokonuje się w skrzynce bezpiecznikowej, i brzęczyk działa tylko przy wyłączonym zapłonie i włączonych światłach. Nie działa tylko przy włączonych postojówkach.

Pages: 1

Extra information
0 registered and 103207 anonymous users are browsing this forum.

Moderator:  fav135 

Print Topic

Forum Permissions
      You cannot start new topics
      You cannot reply to topics
      HTML is disabled
      UBBCode is enabled

Rating:
Topic views: 1727

Rate this topic

Jump to