Strona g³ówna Forum

Technopolis >> Kącik komputerowy

Pages: 1
barteq
Przyjaciel

Reged: 11/07/2004
Loc: WaWa
Jak podzielić duży plik muzyczny na kawałki??
      #353203 - 05/04/2005 12:15

Witam

Mam pytanie jak podzielic duzy plik muzyczny na kawałki. Sciągnąłem sobie set trwający prawie 70 minut w mp3 i chciałbym go nagrać na płytę.Ale nie w całości tylko na kawałki go podzielić żeby było łatwiej znaleść utwor lub kawałek który bardziej sie mi podoba. Czy jest jakiś program żeby podzielić ten duży plik mp3 na mniejsze zeby latwiej bylo poruszac sie po plytce? Będę wdzięczny za pomoc bo mam już dość przewijania do np. 48 minuty

--------------------

Post Extras: Print Post   Remind Me!   Notify Moderator  
Huq0
bede kroczyl ta droga ;)

Reged: 30/09/2003
Loc: warszawa (wu)
Re: Jak podzielić duży plik muzyczny na kawałki?? [Re: barteq]
      #353908 - 06/04/2005 14:36

> Witam
> Mam pytanie jak podzielic duzy plik muzyczny na kawałki. Sciągnąłem sobie set trwający prawie 70 minut w mp3 i
> chciałbym go nagrać na płytę.Ale nie w całości tylko na kawałki go podzielić żeby było łatwiej znaleść utwor
> lub kawałek który bardziej sie mi podoba. Czy jest jakiś program żeby podzielić ten duży plik mp3 na mniejsze
> zeby latwiej bylo poruszac sie po plytce? Będę wdzięczny za pomoc bo mam już dość przewijania do np. 48 minuty

sporobuj cool edit (ale nie w wersji pro - ta jest niepotzrebnie skomplikowana do teog co chcesz osiagnac )
wrzuc do prgramu plik zaladuj i pociachaj jak chcesz

--------------------
Quot homines, tot sententiae
Zeglowanie jest koniecznoscia, zycie nia nie jest.

radoslaw
Kumpel

Reged: 29/01/2005
Loc: Eudezet
Re: Jak podzielić duży plik muzyczny na kawałki?? [Re: Huq0]
      #354341 - 06/04/2005 22:23

> sporobuj cool edit (ale nie w wersji pro - ta jest niepotzrebnie skomplikowana do teog co chcesz
> osiagnac )
> wrzuc do prgramu plik zaladuj i pociachaj jak chcesz

tylko zeby w cool edziu nie da sie otworzyc plików .mp3 wiec wpierw musisz z mp3 skonwertowac na wava, jesli nie che ci sie to robic to proponuje gold wave ktory odczytuje pliki mp3 bez problem, POZRDOWIENIA

--------------------
My love -> bziuwka1987

gradek
Przyjaciel

Reged: 07/11/2003
Loc: Chorzów, śląskie
Re: Jak podzielić duży plik muzyczny na kawałki?? [Re: barteq]
      #354987 - 07/04/2005 21:48

> Witam
> Mam pytanie jak podzielic duzy plik muzyczny na kawałki. Sciągnąłem sobie set trwający prawie 70 minut w mp3 i
> chciałbym go nagrać na płytę.Ale nie w całości tylko na kawałki go podzielić żeby było łatwiej znaleść utwor
> lub kawałek który bardziej sie mi podoba. Czy jest jakiś program żeby podzielić ten duży plik mp3 na mniejsze
> zeby latwiej bylo poruszac sie po plytce? Będę wdzięczny za pomoc bo mam już dość przewijania do np. 48 minuty

W Nero możesz podzielić plik mp3, ale jest trochę roboty. Trzeba skopiować plik do nowej kompilacji. Nie wiem, czy chcesz wypalić płytkę jako AUDIO. Po skopiowaniu pliku do kompilacji wchodzisz do jego właściwości, a potem do zakładki indeksy, granice, podział rozciągasz go i szukasz przerw.

Jeszcze jedno. Nie wiem, bo nie spotkałem się z długimi plikami mp3, ale co do innych rodzajów plików np. APE, czy WAV są z geguły pliki CUE gdzie zapisany jest podział plików na poszczególne utwory.

--------------------
Felicia 1.3 GLXi+LPG Elpigaz Nicolaus przy przebiegu 50kkm.
9 lat i przebieg 84500

Huq0
bede kroczyl ta droga ;)

Reged: 30/09/2003
Loc: warszawa (wu)
Re: Jak podzielić duży plik muzyczny na kawałki?? [Re: radoslaw]
      #355264 - 08/04/2005 17:50

> tylko zeby w cool edziu nie da sie otworzyc plików .mp3 wiec wpierw musisz z mp3 skonwertowac na wava, jesli nie che
> ci sie to robic to proponuje gold wave ktory odczytuje pliki mp3 bez problem, POZRDOWIENIA

Co ty gadasz, w mp3 mozna bez problemu odczytac plik mp3. Na 99% jetsem pewny bo cool edita uzywalem fakt dawno temu teraz z wersji pro kozystam, ale zadncyh pluginow do zwyklego nigdy nie instalowalem a na mp3 normalnie dzialalem.
Moze w starszych wersjahc takie problemu byly w 2000 na pewno ni ma

--------------------
Quot homines, tot sententiae
Zeglowanie jest koniecznoscia, zycie nia nie jest.

Pages: 1

Extra information
0 registered and 65254 anonymous users are browsing this forum.

Moderator:  Yakub 

Print Topic

Forum Permissions
      You cannot start new topics
      You cannot reply to topics
      HTML is disabled
      UBBCode is enabled

Rating:
Topic views: 10660

Rate this topic

Jump to