Strona g³ówna Forum

Hobby >> Historia, broń, militaria

Pages: 1
woo_cash
Nowicjusz

Reged: 29/08/2007
Loc: Więcbork
Wiatrówki - tuning
      #865124 - 05/01/2008 22:23

Czy ktoś z Was próbował lub przerobił wiatrówkę długą w ten sposób, żeby pocisk leciał na większą odległoś i posiadał większą moc?
Teoretycznie należy przerobić zbiorniczek na CO w ten sposób żeby móc nabić większe ciśnienie, tak?
Czy jest z tym dużo roboty?

Post Extras: Print Post   Remind Me!   Notify Moderator  
m@rek
Inspektor Clouseau

Reged: 19/11/2003
Loc: Gdańsk Matemblewo
Re: Wiatrówki - tuning [Re: woo_cash]
      #865225 - 06/01/2008 12:53

> Czy ktoś z Was próbował lub przerobił wiatrówkę długą w
> ten sposób, żeby pocisk leciał na większą odległoś
> i posiadał większą moc?
> Teoretycznie należy przerobić zbiorniczek na CO w ten
> sposób żeby móc nabić większe ciśnienie, tak?
> Czy jest z tym dużo roboty?

Ojjjj!
Z wiatrówkami to raczej nie eksperymentuj
Wydaje mi się, że są one tak obliczone jak mają działać. Zeby Ci paluchów nie pourywało

--------------------

woo_cash
Nowicjusz

Re: Wiatrówki - tuning [Re: m@rek]
      #865319 - 06/01/2008 19:15

> Ojjjj!
> Z wiatrówkami to raczej nie eksperymentuj
> Wydaje mi się, że są one tak obliczone jak mają działać. Zeby Ci paluchów nie pourywało

Nie kombinować, bo to jest nielegalne, czy nie kombinować, bo coś się może stać naprawde? Jeśli tak to co?

dancia
Przyjaciel

Reged: 13/07/2005
Loc: moja babicka pohazi z Chrzanow...
      #865321 - 06/01/2008 19:34

> Nie kombinować, bo to jest nielegalne, czy nie kombinować, bo coś się może stać naprawde? Jeśli
> tak to co?

to ze to jest nielegalne to nie powinno ci w niczym przeszkadzac raczej koledze chodzilo o twoje bezpieczenstwo hm w tych na sprezyne to chyba sie to wymienilao tak mi sie wydaje chociaz nigdy nie robilem tego ale gdzies tam conieco czytalem

--------------------
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szalenców, pędza na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawdę... aż ciężko czasami ich wyprzedzić...

woo_cash
Nowicjusz

Re: Wiatrówki - tuning [Re: dancia]
      #865335 - 06/01/2008 21:19

> to ze to jest nielegalne to nie powinno ci w niczym przeszkadzac raczej koledze chodzilo o
> twoje bezpieczenstwo hm w tych na sprezyne to chyba sie to wymienilao tak mi sie wydaje
> chociaz nigdy nie robilem tego ale gdzies tam conieco czytalem

No! I już jesteśy krok dalej. Zatem są wiatrówki na sprężynę, tak? Na Naboje CO2 i ładowane-to te droższe zapewne.
A teoretycznie to myślicie że da się taką wiatrówkę za około 200zł przerobić żeby skuteczność strzału była na więkasza, a nie jak to zazwyczaj bywa na 50 metrów?

dancia
Przyjaciel

Reged: 13/07/2005
Loc: moja babicka pohazi z Chrzanow...
      #865678 - 08/01/2008 10:51

> No! I już jesteśy krok dalej. Zatem są wiatrówki na sprężynę, tak? Na Naboje CO2 i ładowane-to
> te droższe zapewne.
> A teoretycznie to myślicie że da się taką wiatrówkę za około 200zł przerobić żeby skuteczność
> strzału była na więkasza, a nie jak to zazwyczaj bywa na 50 metrów?

>>>KLIK<<< nie bede ja sie rozpisywal tutaj lektura moze cos pomoze ja jestem zwolennikiem wiatrowek sprzezynowych i mysle ze te latwiej przerobic

--------------------
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szalenców, pędza na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawdę... aż ciężko czasami ich wyprzedzić...

TRV
Znajomy

Reged: 27/04/2006
Loc: Laskowice, woj. Kujawsko - Pom...
      #868580 - 20/01/2008 11:42

nagwintować lufę

sajko
Przyjaciel

Reged: 25/01/2004
Loc: Lublin
      #869227 - 23/01/2008 11:44

> No! I już jesteśy krok dalej. Zatem są wiatrówki na
> sprężynę, tak? Na Naboje CO2 i ładowane-to te
> droższe zapewne.
> A teoretycznie to myślicie że da się taką wiatrówkę za
> około 200zł przerobić żeby skuteczność strzału była
> na więkasza, a nie jak to zazwyczaj bywa na 50
> metrów?

a co chcesz koty z dachow zestrzeliwywac ?

--------------------

Nissan 200SX s14 & Swift gti mk3 charged LPG

swiwoj
Junior

Reged: 12/10/2005
Loc: Poznań
      #874347 - 11/02/2008 09:29

> No! I już jesteśy krok dalej. Zatem są wiatrówki na sprężynę, tak? Na Naboje CO2 i ładowane-to
> te droższe zapewne.
> A teoretycznie to myślicie że da się taką wiatrówkę za około 200zł przerobić żeby skuteczność
> strzału była na więkasza, a nie jak to zazwyczaj bywa na 50 metrów?

Witam,

z doświadczenia wiem, że to praktycznie niewykonalne... sam w domowym zaciszu możesz jedynie wymienić sprężynę, prowadnicę i wyregulować spust (w moim przypadku było to spiłowanie go)... efekt??

Wiatrówka ZNACZNIE zyskała na mocy, ale kopnięcie przy strzale było takie, że z 50m trudno było trafić nawet w butelkę po piwie... zamontowanie jakiejkolwiek lunety (z przedziału cenowego 100-500zl - sprawdziłem na kilku modelach)też nie miało sensu bo po kilku strzałach trzeba ją było na nowo ustawiać. Jedynym plusem była sama wymiana prowadnicy bo seryjna faktycznie była zbyt krótka co powodowało wichrowanie sie sprężyny. Koniec końców wróciłem do seryjnej sprężyny.

Jedyna opcja to oddanie karabinka do rusznikarza - w necie znajdziesz pewnie kilkadziesiąt zakładów które zajmują się tuningiem wiatrówek, jednak nie opłaca się wpadać do nich ze sprzętem za 200zl a legalnie nie wymienią sprężyny na taką która da Ci ponadprzepisową moc... - prawdopodobnie i tak borykaliby się z w/w kłopotami..

Jeśli zaś chodzi o karabinki na CO2... ponoć wystarczy większe ciśnienie w zbiorniku i modyfikacja zaworu spustowego - cały osprzęt do tego typu przeróbek widziałem kiedyś na allegro - nie gwarantuję jednak efektu bo seryjny karabinek na CO2 pasuje mi idealnie.

Pozdrawiam

--------------------
swiwoj
swift 1.0GL '93
swift 1.3GLX '02

Julek5150
Komisarz Zawada

Reged: 26/06/2005
Loc: Posen
Re: Wiatrówki - tuning [Re: swiwoj]
      #874349 - 11/02/2008 09:43

> seryjny karabinek na CO2 pasuje mi idealnie.

a ma ktoś doświadczenie z wiatrówkami (pistoletami) na CO2, warte to coś, czy karabinkiem większa frajda?

--------------------
alkohol szkodzi skórze, szczególnie na kolanach i łokciach...

warczy Kawasaki, a do tego inna japonia w koreańskiej skórze... kle kle kle i 4x4

g-me
Przyjaciel

Reged: 04/04/2005
Loc: WarszaFka - BROODNO
      #876192 - 17/02/2008 10:28

Moze zly temat, ale sprobuje napalilem sie na wiatrowke, ktora wybrac czym sie kierowac na allegro jest tego multum, chce wydac ok 130zl, uzywal bede sporadycznie do zabawy, kaliber 4,5 czy 5,5 co to za roznica dla mnie???? Wieksza sila czy co?? Bylem dzis na gieldzie i sa od 80 w gore spodobala mi sie taka za 110 5,5mm im wieksze tym lepsze???
Pomoze ktos???

--------------------
Nowy nick, nissanklub.pl l------> ROKI
I tak juz zostanie 4ever
Nismo Roki-ego

swiwoj
Junior

Reged: 12/10/2005
Loc: Poznań
Re: Wiatrówki - tuning [Re: g-me]
      #876594 - 18/02/2008 10:13

> Moze zly temat, ale sprobuje napalilem sie na wiatrowke, ktora wybrac czym sie kierowac na
> allegro jest tego multum, chce wydac ok 130zl, uzywal bede sporadycznie do zabawy,
> kaliber 4,5 czy 5,5 co to za roznica dla mnie???? Wieksza sila czy co?? Bylem dzis na
> gieldzie i sa od 80 w gore spodobala mi sie taka za 110 5,5mm im wieksze tym lepsze???
> Pomoze ktos???

Witaj, jeśli chodzi o kaliber to... dla zabawy chyba nie ma to większego znaczenia... no może poza świadomością posiadania czegoś teoretycznie mocniejszego. Obydwie wiatrówki dadza Ci ten sam efekt - celność do 50m. W przypadku mniejszego kalibru prędkość początkowa będzie zdecydowanie wyższa, większy kaliber natomiast da mniejszą wrażliwość śruciny na wiatr i takie tam. Pamiętaj o tym, że karabinek 4,5mm i 5,5mm niczym (poza lufą oczywiście) się od siebie nie różnią. Podobno kal. 5,5mm to wdzęczniejszy obiekt ewentualnego tuningu. Pamiętaj też o tym, że śrut kal 5,5mm jest zdecydowanie droższy.

W sprawie zakupu wiatrówki polecam odczekać trochę, uzbierać jakieś 100zl więcej i kupić coś z przedziału od 250zl w górę (lub jakiś używany karabinek)... różnica w jakości wykonania, celności i trwałości jest kolosalna.

Pozdrawiam

--------------------
swiwoj
swift 1.0GL '93
swift 1.3GLX '02

kilermati
Kolega

Reged: 11/02/2003
Loc: Jasło
      #897188 - 29/04/2008 13:48

Po primo tuningować można ale to co sie da tuningować
na pewno wiatrówkę za 100-200 zł nie stuningujesz bo po prostu nie ma czesci do tuningu dla chinek a tylko chinke kupisz za taką kwotę (nową).
Jeśli nie chesz razić się do strzelectwa to niestety będziesz musial dozbierac troche pieniazków... najtansze w grupie normalnych wiatrówek to hatsany i slavie. O ile hatsan generalnie jest mocny i "kopiacy" to po modyfikacja mozna go ucywilizowac zeby był tez celny mimo tego nie jest polecany dla początkujących ze względu na "kop" a co za tym idzie stosunkowo małą celność. Slavia a dokladnie popularny model 634 jest mocna i celna wiatrówką cenowo 500-650 żł w zaloeżnoći od tego czy fabryczna czy juz po podstawowych modyfikacjach ( np sklep cekaus sprzedaje juz po lekkim tuningu - wymieniona sprezyna i prowadnieca + nasmarownaie - takie poprawienie producenta - jednoczenie daje na wiatrówke 2 lata gwarancji) Generalnie rozchodzi się w slavii o złagodzenie i wyciszenie karabinka.
Wg mnie jeśli chcesz zacząć zabawe w strzelectwo i po pierwsze nie zrazić się po pierwszych strzałach po drugie nie obawiać się o swoje bezpieczeństwo to zdecydowanie ODRADZAM chinki po 100kilka złotych.
pozdro
lukasz

YakubAdministrator
Senior

Reged: 25/01/2003
Loc: Lodz
Re: Wiatrówki - tuning [Re: g-me]
      #898148 - 04/05/2008 22:24

> Moze zly temat, ale sprobuje napalilem sie na wiatrowke, ktora wybrac czym sie kierowac na allegro jest tego multum, chce wydac ok 130zl, uzywal bede sporadycznie do zabawy, kaliber 4,5 czy 5,5
> co to za roznica dla mnie???? Wieksza sila czy co?? Bylem dzis na gieldzie i sa od 80 w gore spodobala mi sie taka za 110 5,5mm im wieksze tym lepsze???
> Pomoze ktos???

A tak powiem tylko o wiatrowkach ... z racji, ze moja Slavie 631 wlasnie odebralem z remontu i sporo gadalem z rusznikarzem. Przede wszystkim cala chinszczyzna ... niby fajne, ale tandeta wybitna. Pokazywal mi taka. Calosc jest robiona z krepowanej blachy. Wszedzie spawanie. Nic nie jest odlewane. Jesli juz chcesz cos taniego: koniecznie z dolnym naciagiem. Ruchoma lufa w takich sprzetach .... zrazisz sie tylko do strzelania, bo kazdy strzal bedzie lecial jak chcial.

A co do Slavi 631: z 5 m przebija na wylot standardowa puszke od 1 litrowej farby No i celnosc, skupienie .... nie do osiagniecia w innych wiatrowkach.

--------------------

Pages: 1

Extra information
0 registered and 5483 anonymous users are browsing this forum.

Moderator:   

Print Topic

Forum Permissions
      You cannot start new topics
      You cannot reply to topics
      HTML is disabled
      UBBCode is enabled

Rating:
Topic views: 15060

Rate this topic

Jump to