Strona g³ówna Forum

Technopolis >> Elektronika i telekomunikacja

Pages: 1
Siny83
Kolega

Reged: 18/02/2008
Loc: Dąbrówka / Gliwice
Matryca do TV LCD 32 cale, da się dokupić?
      #998527 - 11/05/2009 18:15

Witam, takie pytanie, bo dostałem w spadku telewizor marki Grundig z uwaloną matrycą, w chwili obecnej juz cała popękała drobne cześci, świeci sie i widac ze wszystko na tv działa, menu ekranowe itp. Problem tylko w rozwalonej matrycy.

Czy da się takie coś wymienić i ile to może kosztować? kto się już z tym spotkał? gdzie kupił? czy trudno wymienić?

pozdro

--------------------
TiCo-LoT / '99r /Benz.+LPG /od 138kkm do ~180kkm Zielono-czarny Metalik
Mobil CB: Alan-Midland 109 + Sirio AS-100
Prawo jazdy od V 2000r

Post Extras: Print Post   Remind Me!   Notify Moderator  
mariuz
Boguś ;)

Reged: 17/01/2008
Loc: Konstancin
Re: Matryca do TV LCD 32 cale, da się dokupić? [Re: Siny83]
      #998532 - 11/05/2009 18:46

> Czy da się takie coś wymienić i ile to może kosztować? kto się już z tym spotkał? gdzie kupił? czy trudno wymienić?
Na pewno trochę zabawy by było z wymianą. Jedyne co, to szukać uszkodzonego dawcy ze sprawną matrycą na allegro czy podobnych. Serwis/kupno nowej matrycy ( o ile byś jakimś cudem znalazł) przewyższało by kosztami kupno nowego telewizora o tej samej wielkości i zapewne lepszych parametrach

--------------------

Siny83
Kolega

Re: Matryca do TV LCD 32 cale, da się dokupić? [Re: mariuz]
      #998687 - 12/05/2009 00:01

> Na pewno trochę zabawy by było z wymianą. Jedyne co, to szukać uszkodzonego dawcy ze sprawną
> matrycą na allegro czy podobnych. Serwis/kupno nowej matrycy ( o ile byś jakimś cudem
> znalazł) przewyższało by kosztami kupno nowego telewizora o tej samej wielkości i zapewne
> lepszych parametrach

hmm, smutne:( a myślisz że dałoby się sprzedać taki TV?

--------------------
Prawo jazdy od V 2000r

mariuz
Boguś ;)

#998693 - 12/05/2009 00:36

> hmm, smutne:( a myślisz że dałoby się sprzedać taki TV?

Nie mam pojęcia.

Ale z drugiej strony pewnie wszystko zależy od ceny. Na allegro możesz napisać, że niesprawdzony, bo nie masz prądu w domu

--------------------

przedborzak
Przyjaciel

Reged: 03/02/2005
Loc: Przedbórz
      #998724 - 12/05/2009 10:57

> Nie mam pojęcia.
> Ale z drugiej strony pewnie wszystko zależy od ceny. Na allegro możesz napisać, że
> niesprawdzony, bo nie masz prądu w domu

Raz goście wracali z Niemiec bo byli na zarobku. No i na granicy handlowali jacyś cwaniaczki właśnie sprzętami. No to tamci kupili po okazyjnej cenie dwa telewizory lcd 32` plus lapka HP. Bardzo się ucieszyli bo sam lapek miał być warty ok 2,5tys. Dali za wszystko coś ok 3 tys. Oczywiście lapek i telewizory były ładnie owinięte strzeczem to nawet nie rozpakowywali. W domu okazało się, że tv zamiast matryc miały ładnie włożoną tekturę. A lapek był jak nówka ale nie miał prawie nic w środku Więc pewnie mozna spokojnie znaleźć matrycę na allegro tylko czy będzie dobra to inna rzecz....

--------------------
Krzychu

Siny83
Kolega

Re: Matryca do TV LCD 32 cale, da się dokupić? [Re: przedborzak]
      #998745 - 12/05/2009 13:12

> Więc pewnie mozna spokojnie znaleźć
> matrycę na allegro tylko czy będzie dobra to inna rzecz....

własnie znalazłem ofertę jakiegos serwisu rtv na elektrodzie, zaoferował że za 700pln to wymieni a za 500 mi sprezda matryce, hmm
Musze to dokładnie obadać, ale jest wiele pozytywnych opini na ten temat, podobno to prawdziwa oferta

--------------------
Prawo jazdy od V 2000r

mariuz
Boguś ;)

#998895 - 12/05/2009 21:51

> własnie znalazłem ofertę jakiegos serwisu rtv na elektrodzie, zaoferował że za 700pln to wymieni a za 500 mi sprezda matryce, hmm
> Musze to dokładnie obadać, ale jest wiele pozytywnych opini na ten temat, podobno to prawdziwa oferta

Jeśli już, to raczej bierz z wymianą za te 700PLN i sam się nie baw. W razie nieprawidłowości będzie ich łatwiej ścigać (na usługę naprawy powinni dać gwarancję )

--------------------

Maciej
Kolezanka

Reged: 01/09/2005
Loc: Poznań
      #998981 - 13/05/2009 07:10

> Witam, takie pytanie, bo dostałem w spadku telewizor marki Grundig z uwaloną matrycą, w chwili
> obecnej juz cała popękała drobne cześci, świeci sie i widac ze wszystko na tv działa, menu
> ekranowe itp. Problem tylko w rozwalonej matrycy.
> Czy da się takie coś wymienić i ile to może kosztować? kto się już z tym spotkał? gdzie kupił?
> czy trudno wymienić?
> pozdro

Nie warto. Chyba ,ze to jakis wysoki model z matrcya Full HD. Jak jakis staruszek, to nie ma sensu tego naprawiać. Lepiej za 100zł sprzedac ;-)

--------------------
Było Tico... Tico poszło do kasacji po dzwonie... - jest " biała KROPKA II FL"

przedborzak
Przyjaciel

#998991 - 13/05/2009 09:08

> własnie znalazłem ofertę jakiegos serwisu rtv na elektrodzie, zaoferował że za 700pln to wymieni
> a za 500 mi sprezda matryce, hmm
> Musze to dokładnie obadać, ale jest wiele pozytywnych opini na ten temat, podobno to prawdziwa
> oferta

Ale czy opłaca się dawać 700zł za naprawę starego skoro nówki są po 1200zł nawet a pełno tego na allegro czy w sklepach.A czy ten serwis znajduje sie blisko by sprawdzić naocznie przy odbiorze telewizor?Ja bym jednak sprzedał go na części a kupił nowy z gwarancją.

--------------------
Krzychu

WebMen
Junior

Reged: 11/04/2009
Loc: Dębica
Re: Matryca do TV LCD 32 cale, da się dokupić? [Re: przedborzak]
      #1000159 - 18/05/2009 00:36

> Ale czy opłaca się dawać 700zł za naprawę starego skoro nówki są po 1200zł nawet a pełno tego na
> allegro czy w sklepach.A czy ten serwis znajduje sie blisko by sprawdzić naocznie przy
> odbiorze telewizor?Ja bym jednak sprzedał go na części a kupił nowy z gwarancją.

Powiadasz 1200zł za nowy... dziękuje za taki TV LCD , piksele wieksze od niż paznokcie żartuje... jak ten uszkodzony ma dobre parametry, to sie opłaca a jak ma przeciętne to trzeba zapomnieć i kupić jakiś lepszy i tańszy... jak tu mówił kolega wyżej.

--------------------
Idę,,,idę,,,i idę,,,Po prostu praktyka + teoria = przyroda

Siny83
Kolega

#1000450 - 18/05/2009 23:28

> Jeśli już, to raczej bierz z wymianą za te 700PLN i sam się nie baw. W razie nieprawidłowości
> będzie ich łatwiej ścigać (na usługę naprawy powinni dać gwarancję )

sęk w tym że to nie jest trudne bo matryca za 500pln jest nowa i dokładnie taka jak w TV, wymiana polega na wymontowaniu starej i zamontowaniu nowej a podpiąc kilka wtyczek i kabli to chyba się nie będe obawiał. Jest kilka pozytywnych opini o gościu który to sprzedaje, albo same panele albo z usługą wymiany, z tym że 700zł panel z usługą + wysyłka w dwie strony całego TV a to koszt ok dodatkowego 100pln.

Możecie zobaczyć jak wygląda kwestia usług:

Temat na forum elektroda.pl

najgorsze że kolo jest z Litwy i z tamtąd wysyła te LCDy. Przeczytajcie proszę i powiedzcie czy to realnie wygląda czy nie warto sie pakować.

--------------------
Prawo jazdy od V 2000r

przedborzak
Przyjaciel

#1000531 - 19/05/2009 15:13

> strony całego TV a to koszt ok dodatkowego 100pln.
> Możecie zobaczyć jak wygląda kwestia usług:
> Temat na forum elektroda.pl
> najgorsze że kolo jest z Litwy i z tamtąd wysyła te LCDy. Przeczytajcie proszę i powiedzcie czy
> to realnie wygląda czy nie warto sie pakować.

Telewizor to nie toster, że wysyła się go bez ryzyka. Jak już pisałem moim zdaniem, jeśli by była możliwość odbioru osobistego to jeszcze jest w porządku. A tak wysyłka trzeba ubezpieczyć bo wiadomo, jak poczta traktuje przesyłki a i kurierzy nie są lepsi. Potem wysyłka spowrotem,jak coś będzie nie tak to kłopot, bo jak udowodnić kto zawinił.
Raczej nie wierze w koszt wysyłki w dwie strony 100zł. Za dużo tu niewiadomych i wysokie ryzyko. Ja bym wolał te ok 800zł na naprawę zainwestować w nowy TV a stary na allegro, pewnie kupiec się znajdzie i to szybko. Lepiej nietraz dac więcej niż potem pisać na forum, że po naprawie coś nie tak i jak odzyskać kaskę....

--------------------
Krzychu

mariuz
Boguś ;)

#1000534 - 19/05/2009 15:28

> najgorsze że kolo jest z Litwy i z tamtąd wysyła te LCDy.

Sam człowiek jest ok, ale w wysyłanie telewizora/matrycy bym się nie bawił... Nie ma najmniejszego sensu przy duużym ryzyku. Raz, ze nie dostaniesz gwarancji na wysłaną matrycę ze względu na to, ze sam montujesz, a dwa, że może ulec uszkodzeniu już przy transporcie.

Kolega co prawda wysyła telewizory kurierem (prowadzi sklep rtv) i zazwyczaj jest wszystko ok, ale w pokoju ma telewizor w pękniętą obudową bo klientowi się nie spodobał tak "przerobiony" przez kurierów

--------------------

sebas_g
no tune, no life

Reged: 02/09/2006
Loc: Kielce
      #1001996 - 25/05/2009 07:20

> Kolega co prawda wysyła telewizory kurierem (prowadzi sklep rtv) i zazwyczaj jest wszystko ok,
> ale w pokoju ma telewizor w pękniętą obudową bo klientowi się nie spodobał tak
> "przerobiony" przez kurierów

No to musiał się postarać ja już 2 telewizory LCD 32' i 37' oraz monitor LCD 20' zamawiałem przez internet i za każdym razem bez problemu za telewizor 37' samsunga zapłaciłem 700zł mniej niż w sklepie 2 lata temu.

mariuz
Boguś ;)

Re: Matryca do TV LCD 32 cale, da się dokupić? [Re: sebas_g]
      #1002033 - 25/05/2009 10:38

> No to musiał się postarać ja już 2 telewizory LCD 32' i 37' oraz monitor LCD 20' zamawiałem przez internet i za każdym razem bez problemu za telewizor 37' samsunga zapłaciłem 700zł mniej niż w
> sklepie 2 lata temu.

Ja nie mówię, że się nie musiał postarać, ale sama matryca jest delikatniejsza niż cały telewizor...

--------------------

Pages: 1

Extra information
0 registered and 33384 anonymous users are browsing this forum.

Moderator:  Yakub 

Print Topic

Forum Permissions
      You cannot start new topics
      You cannot reply to topics
      HTML is disabled
      UBBCode is enabled

Rating:
Topic views: 10104

Rate this topic

Jump to